Kes on Hillar Otto?

Hillar Otto oli oma aja üks parimaid Tartu treenereid, kes suuresti tõi jalgpalli eesti keelt kõnelevate poiste lemmikalaks.

Hillar oli Tartu jalgpalli isa, kes oli seotud Tartu kõige suuremate jalgpalliklubidega alustades JK Tammekas ning hiljem olles FC Santose raudvara.

Üks tähelepanuväärsemaid omadusi oli tema hea huumorisoon, mis aitas alati raskete hetkedega toime tulla ja oma poistes positiivse meeleolu luua. Olles samal ajal nii hea õpetaja kui ka sõber võib seda pidada omaduseks, miks just tema treeningutele järjest enam mängijaid juurde tuli.

Tema käe all on treeninud suur enamus Tartu märkimisväärsemaid jalgpallureid, kes tõid koju hulgaliselt medaleid erinevatelt turniiridelt ja ka noorte meistrivõistlustelt.

Lisaks sellele, et Hillar oli hea treener, oli ta ka suurepärane organisaator. Tema käe all kerkis suurimaks jalgpalliturniiriks Peipsi Cup, kus osales rohkem kui 150 meeskonda erinevatest riikidest.

Hillar Otto

See saavutus on midagi, mida pole Eestis keegi ületada suutnud. Tema oli ühtlasi see, kes pani 2006. aastal aluse suurimatele jalgpalliturniiridele Lõuna-Eestis, milleks said Tartu Cup ja Santos Cup.

Tänu Hillari sidemetele puhkesid mõlemad turniirid kiirelt õide ja andsid Tartu noortele jalgpalluritele võimaluse mängida selliste nimekate klubidega nagu nagu HJK, Honka ja TPS Soomest, Skonto ja Liepaja Metalurgs Lätist, Vilniuse Zalgiris Leedust, Minski Dünamo Valgevenest, Histon ja Westham United Inglismaalt, Bialistok Poolast ja Lvovi Karpaty Ukrainast, Peterburi Zenit ja Smena, Moskvast Megasfera Venemaalt.

Legendaarne Hillar Otto lahkus meie seast aastal 2011. aastal, aga mälestus temast elab tänaseni.

Tema panus Tartu jalgpalli jätkub täna läbi tema õpilaste ja kaastöötajate. On suurim au korraldada tema auks ühte Eesti vingeimat jalgpalliüritust.